אודות ד"ר ירון לנג

ידע אקדמאי ומקצועי של ד"ר ירון לנג

ד"ר ירון לנג

ד"ר ירון לנג סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת תל אביב בשנת 1982. בהמשך, התמחה ברפואת עיניים במרכז הרפואי העמק שבעפולה וסיים התמחותו בהצלחה ב- 1989. לאחר מכן שימש כרופא בכיר במחלקה בעיקר במרפאת הרשתית של בית החולים ובחדר הניתוח. כמו כן עבר מספר השתלמויות בארץ (בי"ח רמב"ם) ובארה"ב (Westchester‪-‬bronx Retina Group‪,‬ new‪-‬York) בתחום מחלות וניתוחי הרשתית. את ידיעותיו בתחום זה העמיק ד"ר לנג בזכות עבודה משותפת רבת שנים עם ד"ר פיינברג, מנתח רשתית ידוע שעלה מארה"ב והצטרף לצוות הרופאים בעפולה. בתחום ניתוחי הקטרקט, התמקצע ורכש נסיון בעת עבודתו בביה"ח העמק בעפולה בהדרכתו של ד"ר גרזוזי-מנהל המחלקה דאז.

בהמשך עבודתו בבית החולים בעפולה, כיהן ד"ר לנג כסגן מנהל מחלקת העיניים, וכן כמנהל יחידת הרשתית. בעבודתו זו רכש נסיון רב הן בניתוחי קטרקט והן בתחום ניתוחי הרשתית. במסגרת עבודתו זו קידם את נושא הטיפול הרפואי והניתוחי של מחלות הרשתית. הוכנסו שיטות טיפול עדכניות בלייזר, הזרקות של תרופות לעין ושיטות ניתוחיות חדישות כמקובל בכל מרכזי הרשתית בארץ ובעולם.

כרופא מנוסה הצטרף ד"ר לנג ל 5 משלחות רפואיות מטעם משרד החוץ של מדינת ישראל ואירגון עין מציון. במסגרת פעילות זו, שנעשתה בהתנדבות במספר מדינות באפריקה והאוקיאנוס השקט, בוצעו על ידו מאות ניתוחי קטרקט כמו גם ניתוחי רשתית במטרה להציל ראיתם של חולים עיוורים שנזקקו לניתוחים אלה.

בשנת 2002 התמנה למנהל מחלקת העיניים של בית החולים עפולה. בתקופה זו המשיך לקדם בעיקר את תחום ניתוחי הרשתית והקטרקט באזור הצפון-מזרחי של המדינה, דאג לשלוח רופאים להשתלמויות לצורך קידום המחלקה ולהצטיידות המרפאות וחדר הניתוח בציוד מודרני. כן עסק בהכשרת מתמחים ובהוראת סטודנטים לרפואה. לאחר כשבע שנים, פרש ד"ר לנג מרצונו ממשרת מנהל המחלקה מתוך כוונה להקדיש את עיקר זמנו לניתוחי רשתית וקטרקט בבית החולים ומחוצה לו.

עד לאחרונה, עבד ד"ר לנג במחלקת העיניים של ביה"ח העמק כאחראי על תחום ניתוחי הרשתית וביצע שם גם ניתוחי קטרקט מורכבים רבים. באוקטובר 2020 פרש ד״ר לנג מבית החולים לגימלאות, אך הוא ממשיך לבדוק מטופלים רבים במרפאתו ולנתח את הזקוקים לכך במרכז מעין שבחיפה.

במקביל מקבל ד"ר לנג מטופלים ב:

מרפאה פרטית
מזכירתו של ד"ר לנג:
054-4449050

טלפון: 04-8877121
בנין לב העסקים, רח ירושלים 23, עפולה


"מעין – מרכז מתקדם לניתוחי עיניים"
טלפון: 04-6875000
רח מרקוני 10, צ'ק פוסט, חיפה